Druhé desetiletí Oslav Horních Vsí v Náhlově začne 17. srpna

01.08.2019 11:29

 

Kolegové, přátelé, kamarádi
Rok s rokem se sešel a my načínáme další "desítku" v seriálu Oslav Horních vsí.
Již 11 ročník  OHV začneme tradiční krátkou mší v kapličce sv.Floriána a další časy akcí jsou jen přibližné. Program určitě zajímavý. Po 83 letech dorazí  a představí se nám krátkým programem pěvecký sbor Dobrovan z Dobrovic, který byl v r.1936 v Náhlově na soustředění. Velkým lákadlem je i otevření Expozice Horních vsí, v krásně zrekonstruovaném podkroví Muzea vystěhovalectví, které je doplněno dobovými fotografiemi zaniklých obcí a různými nálezy, střípky z dob, kdy tyto vesnice byly živé. Na závěr si promítneme vzpomínková CD na předešlých 10 ročníků.
Doporučujeme individuální procházku po Naučné stezce, posezeni u  lípy, vysazené ke 100 výročí vzniku republiky.
 
Ani letos nebude chybět se svoji "nakažlivou" muzikou od podlahy Řehečské kvarteto .
Budeme rádi, když nám pomůžete vytvořit příjemnou  atmosféru při setkání nejenom rodáku, ale i přátel a fandů našeho spolku .Nebude chybět tradiční guláš, klobásy..něco sladkého k pravé Brazilské kávě. Uvítáme ale, když i vy donesete na improvizovaný švédský stůl něco málo na ochutnání i pro ostatní.
Pro členy Spolku historie ještě připomínka .Každá dotace na akci je podmíněna 20% spoluúčastí spolku. Někteří z vás ještě nemají zaplaceno na letošní rok. 200 kč, není až tak moc a nám /rozuměj pokladní při vyúčtování/ to hodně pomůže. V dnešní době je jakási nechuť se někde vázat, registrovat se..tak to berte třeba, jako podporu v naší činnosti. Platbu lze poslat i převodem na účet.
0927626359/0800 nezapomeňte však uvést vaše jméno.
Děkujeme za podporu a za šíření pozvánky mezi vaše přátele.
Těším se ,že se  s některými po roce sejdeme 17.8 v Náhlově.
Za Spolek Historie Mimoňska Lenka Špačková
 
Kolegové, přátelé, kamarádi
 
Rok s rokem se sešel a my načínáme další "desítku" v seriálu Oslav Horních vsí.
Již 11 ročník  OHV začneme tradiční krátkou mší v kapličce sv.Floriána a další časy akcí jsou jen přibližné. Program určitě zajímavý. Po 83 letech dorazí  a představí se nám krátkým programem pěvecký sbor Dobrovan z Dobrovic, který byl v r.1936 v Náhlově na soustředění. Velkým lákadlem je i otevření Expozice Horních vsí, v krásně zrekonstruovaném podkroví Muzea vystěhovalectví, které je doplněno dobovými fotografiemi zaniklých obcí a různými nálezy, střípky z dob, kdy tyto vesnice byly živé. Na závěr si promítneme vzpomínková CD na předešlých 10 ročníků. 
 
Doporučujeme individuální procházku po Naučné stezce, posezeni u  lípy, vysazené ke 100 výročí vzniku republiky.
 
Ani letos nebude chybět se svoji "nakažlivou" muzikou od podlahy Řehečské kvarteto .
Budeme rádi, když nám pomůžete vytvořit příjemnou  atmosféru při setkání nejenom rodáku, ale i přátel a fandů našeho spolku .Nebude chybět tradiční guláš, klobásy..něco sladkého k pravé Brazilské kávě. Uvítáme ale, když i vy donesete na improvizovaný švédský stůl něco málo na ochutnání i pro ostatní.
 
Pro členy Spolku historie ještě připomínka. Každá dotace na akci je podmíněna 20% spoluúčastí spolku. Někteří z vás ještě nemají zaplaceno na letošní rok.
200,- Kč, není až tak moc a nám (rozuměj pokladní při vyúčtování) to hodně pomůže. V dnešní době je jakási nechuť se někde vázat, registrovat se... Tak to berte třeba, jako podporu v naší činnosti. Platbu lze poslat i převodem na účet.
0927626359/0800 nezapomeňte však uvést vaše jméno.
Děkujeme za podporu a za šíření pozvánky mezi vaše přátele.
Těším se, že se  s některými po roce sejdeme 17.8 v Náhlově.
 
- Za Spolek Historie Mimoňska Lenka Špačková -